Zimowe trendy aranżacji wnętrz

lawenda

Zimowe trendy aranżacji wnętrz

Trendy, jak wszędzie, panują również w aranżacji wnętrz. Każdy sezon jest prowokatorem powstawania nowych styli w branży wnętrzarskiej. Ostatnich kilka lat za najnowsze trendy uznawało: styl glamour, styl loftowy, styl prowansalski i minimalizm. Dla osób, które wolą zachować jednolity charakter na długie lata, pozostaje styl klasyczny, który nieprzemiennie jest trendy.

Jesień i zima to specyficzne pory roku, które wymagają równie specyficznej aranżacji wnętrz. Dlatego idealnym rozwiązaniem o tych porach jest styl glamour. Co ciekawe nawet małe pomieszczenia w tym stylu wyglądają jak małe pałace. Jak wiemy zimą brakuje słońca, a więc i oświetlenia. Powoduje to wzrost zapotrzebowania na prąd elektryczny, który można łatwo zaoszczędzić dzięki dodaniu do pomieszczenia luster. Styl glamour to również lakierowane meble, dodatki srebrne i złote, mogą to być również małe otwory oświetleniowe, rozprowadzone w jednej linii.

Do kuchni, sypialni i jadalni warto dodawać styl orientalny. Wzory dobrze komponują się z jesiennymi liśćmi, czy zimowymi płatkami śniegu. Kraj kwitnącej wiśni zdecydowanie przyniesie nowe pomysły dla aranżacji wnętrz.

Jeżeli to nadal nie jest to co lubisz najbardziej, to w dzisiejszej jesieni i zimy dominować będzie również styl dworski i industrialny. Szczególnie przypadnie do gustu osobom, które inspirują się XIX wieczną wsią angielską.

Podsumowując można powiedzieć, że na zimę i jesień przewidziano w trendach aranżacji wnętrz style pełne przepychu. Każdy z nich wymaga nie mało pracy aby pięknie się komponował. Równocześnie wysiłek ten daje efekt własnego pałacu.

Paradoksalnie, popularność zdobywają takie tematy jak na przykład lawenda. Mocny kolor, pejzaże z widokiem na lawendowe pole, to fototapeta, która będzie nam przypominać lato – https://fototapety.art/dekoracje/fototapety-lawenda/

lawenda