Kiedy fotel biurowy może być nazwany ergonomicznym?

biuro

Krzesła biurowe, choć powinny gwarantować wygodę, nie zawsze spełniają to kryterium. Nie każde powiem spełnia wyśrubowane kryteria obowiązujące fotele ergonomiczne – siedziska przeznaczone do długotrwałej pracy biurowej. Kiedy krzesło może być nazwane fotelem ergonomicznym?

Jak rozpoznać fotel biurowy ergonomiczny?

Ergonomicznym określa się te fotele biurowe, które gwarantują ciału prawidłowe, optymalne dla niego ułożenie. Korzystając z fotela biurowego, ciało mniej się męczy oraz jest mniej narażone na schorzenia takie jak bóle czy skrzywienia kręgosłupa.

Fotelem ergonomicznym nazywa się jedynie te siedziska, które umożliwiają swobodną regulację wysokości oraz są wyposażone w oparcie o zmiennym kącie nachylenia. Obowiązkowe są też podłokietniki oraz miękkie wykończenie. Ergonomicznym określa się jedynie fotel obrotowy, który umożliwia obracanie się bez konieczności wstawania (zobacz ofertę https://www.ergo-fotel.pl/fotele-obrotowe).

biuro

Dlaczego warto postawić na fotel ergonomiczny?

Fotel ergonomiczny to nie tylko większa wygoda podczas pracy, ale przede wszystkim skuteczna ochrona zdrowia. Podczas wielogodzinnego korzystania z komputera pracownik musi mieć zapewnioną maksymalną wygodę. Inaczej szybko pojawią się bóle kręgosłupa, skrzywienia czy skurcze.